Artykuły

Przez host dnia 3/17/2014 6:03 PM

Instytut Maszyn Matematycznych i Medien Service zapraszają Państwa do aktywnego udziału w kolejnej,  czwartej już,  imprezie poświęconej podpisowi elektronicznemu.

Konferencja „CommonSign Warsaw 2014” – Electronic Signature Interoperability Summit  odbędzie się w dniach 22-23 października br. w Instytucie Maszyn Matematycznych w Warszawie. 

Przez host dnia 10/29/2013 4:15 PM

III Konferencja i Narodowy Test Interoperacyjności Podpisu elektronicznego odbyła się w dniach 23-24 października w Warszawie w siedzibie Instytutu Maszyn Matematycznych. Patronat nad konferencją objęli Wicepremier-Minister Gospodarki Janusz Piechociński, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Polski Komitet Normalizacyjny  oraz Izba Gospodarki Elektronicznej. Patronem medialnym był “Computer World”.

Przez host dnia 7/2/2013 3:17 PM

Instytut Maszyn Matematycznych i Medien Service zapraszają Państwa do aktywnego udziału w kolejnej, trzeciej już, imprezie poświęconej podpisowi elektronicznemu.

Impreza organizowana jest przy współpracy i pod patronatem Janusza Piechocińskiego- Wicepremiera i Ministra Gospodarki.

Przez host dnia 12/20/2012 12:32 PM

Przeprowadzony w październiku 2011 r. pierwszy Narodowy Test Interoperacyjności Podpisu Elektronicznego okazał się dużym sukcesem.  Krajowi  i zagraniczni uczestnicy dobrze wykorzystali tę  okazję do sprawdzenia aplikacji służących do składania oraz weryfikacji podpisu elektronicznego przygotowywanych przez różne firmy i organizacje. Ich pozytywne komentarze zdecydowały o tym,  iż w roku 2012 została przeprowadzona druga edycja testów.

Przez host dnia 11/26/2012 3:43 PM
Posiedzenie komitetu odbyło się w dniach 13-15 grudnia 2011. Gospodarzem posiedzenia był Universitat Politecnica de Catalunya (UPC). Posiedzenie odbyło się w Barcelonie. Instytut Maszyn Matematycznych był reprezentowany na posiedzeniu przez Daniela Wachnika.
Przez host dnia 9/26/2012 11:15 AM
25 września br.  startują pre-testy poprzedzające  II Narodowy Test Interoperacyjności Podpisu Elektronicznego w Polsce. Stanowią one dla firm stosujących aplikacje elektronicznego podpisu doskonałą okazję do sprawdzenia tego narzędzia przez działające w Instytucie Maszyn Matematycznych Laboratorium Podpisu Elektronicznego i swego rodzaju trening przed rozpoczynającą się 25 października imprezą główną - II Konferencją i Narodowym Testem Interoperacyjności Podpisu Elektronicznego CommonSign Warsaw 2012. 
Przez host dnia 4/17/2012 9:48 AM

Podpisem odręcznym opatrujemy praktycznie każdy dokument w kontaktach z administracją publiczną, a także wiele dokumentów przekazywanych pomiędzy stronami w życiu codziennym. Jest to nie tylko forma potwierdzenia jego autentyczności, ale także wyrażenie zgody i udowodnienia wielu innych atrybutów. Papierowa forma dokumentu zapewnia jego integralność poprzez możliwość podpisania każdej strony, a zawarta na nim data potwierdza czas jego utworzenia. Otrzymując tak przygotowany dokument możemy także być pewni, że osoba, która się pod nim podpisuje zapoznała się z jego treścią i wyraziła zgodę na postanowienia w nim zawarte. Za weryfikację autentyczności złożonego podpisu może w szczególności posłużyć wzór podpisu zawarty np. w dowodzie tożsamości osoby. 

IMM
Instytut Maszyn Matematycznych
2014 Instytut Maszyn Matematycznych. Prawa autorskie zastrzeżone.